W dniu 19 czerwca 2026 roku, w chrzanowskiej bibliotece miały miejsce warsztaty aktorskie prowadzone przez znanego aktora Rafała Sadowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z dwóch lokalnych liceów, co nadało spotkaniu szczególnie dynamiczny charakter. Warsztaty zorganizowane były w ramach przygotowań do Narodowego Czytania, które zbliża się wielkimi krokami, a młodzież mogła poprzez praktykę odkrywać nowe techniki aktorskie.
Podczas warsztatów uczniowie rozwijali swoje umiejętności interpretacyjne, ucząc się m.in. technik dykcji oraz budowania napięcia na scenie. Zajęcia miały na celu nie tylko doskonalenie talentów artystycznych, lecz również wzmocnienie pewności siebie w sytuacjach publicznych. Uczestnicy mieli okazję ćwiczyć komunikację oraz współpracę w grupie, co w kontekście teatralnym jest niezwykle istotne.
Efekty tych intensywnych warsztatów będzie można podziwiać już we wrześniu, kiedy to zaprezentowane zostaną owoce pracy młodych aktorów. Wydarzenie to stanowi część szerszego projektu kulturalnego pod nazwą „Sanatorium Kulturowe”, które ma na celu wspieranie i rozwijanie kompetencji kulturowych wśród młodzieży. Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dodaje znaczenia tej inicjatywie, podkreślając wartość kultury w edukacji i życiu społecznym Chrzanowa.
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Oceń: Warsztaty aktorskie w Chrzanowie – nowy rozdział w przygotowaniach do Narodowego Czytania
Zobacz Także



