W Chrzanowie rozpoczęła się procedura zbierania opinii dotyczących powołania Pani Anny Siewiorek na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Opinia ta jest związana z kończącym się okresem dotychczasowego powołania, które trwało cztery lata. Wnioskujący o opinię zaznaczają znaczenie każdego głosu w tej sprawie. Ostateczny termin składania uwag mija 30 czerwca 2026 roku.
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie organizuje proces wyłonienia nowego dyrektora, a wnioskodawca basuje swoje działania na przepisach ustawy o organizacji działalności kulturalnej. Obecna kadencja Pani Anny Siewiorek jako dyrektora trwa od lipca 2022 roku i zbliża się do końca, co skłoniło do poszukiwania opinii od stowarzyszeń zawodowych oraz twórczych związanych z działalnością biblioteki.
Opinie można składać do wskazanego terminu na kilka sposobów: pisemnie na adres siedziby biblioteki, poprzez system e-Doręczeń, a także bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie. Ważne jest, by pamiętać, że wszelkie uwagi przesłane po upływie podanego terminu mogą nie zostać uwzględnione w procesie powołania nowego dyrektora, co podkreśla konieczność zachowania terminowości.
Źródło: Urząd Miasta Chrzanów
Oceń: Opinia na temat powołania nowego dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie
Zobacz Także

