UWAGA! Dołącz do nowej grupy Chrzanów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wydanie pośmiertnego tomiku fraszek Zbigniewa Tomskiego

Gabriela Pabianek

Gabriela Pabianek


Mieszkańcy Chrzanowa oraz miłośnicy literatury mają powód do radości, gdyż z rąk Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie trafiła do sprzedaży wyjątkowa publikacja. Tomik fraszek Zbigniewa Tomskiego pt. „Z humorem przez życie, czyli mów do mnie żartem”, ukazał się jako hołd dla autora, który przez swoją twórczość oraz osobowość zostawił trwały ślad w społeczności. Publikacja w zabawny sposób ukazuje jego inteligencję oraz pogodę ducha, a zarazem zachęca do refleksji nad codziennym życiem.

Zbigniew Tomski był związany z Chrzanowem przez całe swoje życie, gdzie urodził się i zdobył wykształcenie. Po zdobyciu zawodu związał się z lokalnymi zakładami pracy, a po zakończeniu kariery zawodowej aktywnie działał w środowisku artystycznym. Jego talent literacki przejawiał się nie tylko w fraszkach, ale również w poezji, opowiadaniach oraz wierszach dla dzieci. Z biegiem lat brał udział w licznych konkursach literackich, a jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, co podkreśla jego znaczenie w lokalnym krajobrazie kulturowym.

Jednym z najważniejszych osiągnięć Zbigniewa Tomskiego było podjęcie współpracy z Grupą Twórczą „Cumulus” oraz Akademią Słowa w Chrzanowie. Jego aktywność w środowiskach literackich przyczyniła się do rozwoju lokalnej kultury oraz wspierania innych twórców. Po jego śmierci pozostaje nie tylko dorobek artystyczny, ale również wspomnienia o osobie, która potrafiła inspirować innych swoją pasją i poczuciem humoru. Publikacja „Z humorem przez życie” jest zatem nie tylko zbiorem fraszek, ale również świadectwem łączącej go przyjaźni z lokalną społecznością.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie


Oceń: Wydanie pośmiertnego tomiku fraszek Zbigniewa Tomskiego

Średnia ocena:4.8 Liczba ocen:18


Zobacz Także