UWAGA! Dołącz do nowej grupy Chrzanów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Chrzanowscy policjanci edukują młodzież o zagrożeniach związanych z przemocą


W minionym czasie mundurowi z Chrzanowa zrealizowali kolejne spotkanie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Trzebini. W ramach współpracy przedstawiciele Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji przekazali młodzieży istotne informacje dotyczące konsekwencji prawnych związanych z przemocą oraz zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń, które mogą ich dotknąć.

Podczas spotkania poruszone zostały kluczowe tematy, takie jak przemoc psychiczna, fizyczna oraz nękanie, które stają się coraz częstsze w codziennym życiu młodych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rosnącą liczbę przypadków cyberprzemocy, która często jest skutkiem anonimowości w Internecie. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie formy agresji mogą występować online i w jaki sposób mogą się przed nimi bronić.

Mundurowi podkreślili znaczenie bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów. W trakcie rozmowy młodzież uczyła się, jak rozpoznawać niepokojące zachowania w otoczeniu oraz jakie mogą być skutki agresji, które mogą przybierać różne formy. Podkreślono również, że nieletni, którzy dopuszczają się przemocy, muszą liczyć się z konsekwencjami swoich działań, zarówno w społeczeństwie, jak i w świetle prawa. Edukacja w tym zakresie jest kluczowa dla budowania odpowiedzialności i bezpieczeństwa wśród młodych ludzi.

Źródło: Policja Chrzanów


Oceń: Chrzanowscy policjanci edukują młodzież o zagrożeniach związanych z przemocą

Średnia ocena:4.58 Liczba ocen:15


Zobacz Także