Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Dla Ciebie Mamo


2017-05-30

Bogaty i różnorodny był program artystyczny przygotowany specjalnie dla mam z okazji ich święta. Swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne zaprezentowali liczni wykonawcy - wychowankowie   chrzanowskich przedszkoli oraz  sekcji artystycznych MOKSiR. Wdzięk i czar młodych wykonawców został doceniony gromkimi brawami przez liczną widownię sali teatralnej MOKSiR, złożoną głównie z mam, babć, dziadziusiów i tatusiów.Szczególnie rzęsistymi brawami nagrodzono najmłodszych uczestników koncertu, reprezentujących Przedszkole nr 4 i nr 10 w Chrzanowie. W ich programie nie zabrakło piosenek o mamach oraz sympatycznie wykonanych układów tanecznych, w tym „Krakowiaka”, „Trojaka” i pantomimy „Koty i myszy”. Małych artystów do występu przygotowały Panie: Elżbieta Wartalska, Jolanta Fryder, Joanna Kaczmarska i Marta Adamska. Nie mniejsze brawa, za piosenkę „Zostań moją przyjaciółką” i taniec ze wstążką, otrzymał zespół „Remisolki”, działający w MOKSiR, pod kierunkiem Małgorzaty Rejdych.
Pięknie i profesjonalnie swoje piosenki wykonali  również soliści z grupy wokalnej „Impresja”: Zuzanna Pytlowska, Maja Polewiak, Paweł Paprocki i Tymoteusz Woźniak. Młodych wokalistów, z wielkim sukcesem,  od lat kształci Irena Paprocka.
Taneczny prezent dla mam przygotowali również tancerze z zespołu „Kaprys”, pod kierunkiem Jacka Palki. Na ich program złożyły się choreograficzne układy tańca współczesnego.
Bardzo interesujący i egzotyczny był występ zespołu tańca Śakti. Najpierw taniec Chiński z wachlarzem zaprezentowała Magdalena Bożek – instruktor, choreograf
 i opiekun zespołu. Następnie cały zespół wykonał mix taneczny do współczesnych  hitów  Bollywood.
Tradycyjnie też rozlosowane zostały niespodzianki dla mam, które  ufundowała  Jolanta Sobczak, reprezentująca firmę Oriflame.
Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wykonali finałowa piosenkę „A ja wolę swoją mamę”. Całość prowadził Antoni Dobrowolski, który swoje zapowiedzi dopełniał wierszami, nie tylko swoimi.

 

Tekst i foto – Antoni Dobrowolski

 

GALERIA  

 Powrót