Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Na chrzanowskim rynku wybrano najpiękniejsze palmy


2017-04-11

Blisko 3 metry miały najwyższe palmy wielkanocne zaprezentowane podczas tegorocznego konkursu palm na chrzanowskim rynku. Wykonały je panie z kół gospodyń w Luszowicach i Balinie zbierając w tej kategorii pierwsze nagrody. Jury doceniło także wiele mniejszych palm. Wszystkie były zrobione zgodnie z tradycją i pięknie ozdobione.Od lat MOKSiR w Niedzielę Palmową organizuje konkurs palm wielkanocnych. W tym roku także pozostał wierny tej tradycji i zaprosił chrzanowian do zaprezentowania wykonanych przez siebie palm wielkanocnych. Duża konkurencja była zwłaszcza w pierwszej kategorii , palm o wysokości do metra. Prezentowały je głównie dzieci, które wykonały palmy przy pomocy najbliższych.
- Wnuczka na co dzień mieszka w Londynie. Chcemy, by nie zapomniała o naszych tradycjach, więc wspólnie przygotowywaliśmy palmę na konkurs. Ma nieco poniżej trzech metrów, ale w przyszłym roku zrobimy większą - mówił jeden z uczestników konkursu.
Najlepsi otrzymali nagrody. Każdy, kto przyszedł w niedzielne przedpołudnie na chrzanowski rynek mógł spróbować tradycyjnego wielkanocnego żurku czy nadziewanych jaj. Smakołyki przygotowały lokalne restauracje Platan i Nowa.
 
Autor tekstu: Agnieszka Sierocińska, zdjęć: Dariusz Szuba

 

GALERIA  Powrót