Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Opowieść wigilijna


2013-01-07
Wigilia na chrzanowskim rynku zakończyła się wczesnym wieczorem widowiskiem plenerowym OPOWIEŚĆ WIGILIJNA, w wykonaniu Teatru „Cztery żywioły” z Chojnic.

          Liczni widzowie mogli podziwiać barwne widowisko plenerowe, którego akcja rozgrywa się w kilku symbolicznych miejscach i planach: na pustyni, w Raju, na smutnej i szarej ziemi dokąd wypędzono Adama i Ewę oraz w drodze do Betlejem i w samym Betlejem przy stajence.
Fabułę, akcję i rytm spektaklu wyznacza "Stara Księga" odnaleziona na pustyni przez chłopca i dziewczynę oraz opiekujący się nią Archanioł Gabriel. To On przemienia chłopca i dziewczynę w Adama i Ewę, a później w Marię i Józefa i jest ich przewodnikiem w podróży przez biblijne miejsca i zdarzenia,  pokonuje Diabła i doprowadza kolędników do Stajenki Betlejemskiej aby złożyli dary i pokłonili się Dzieciątku Jezus.

 


          Z ognistym mieczem w dłoni czuwa, aby Księga przekazywana była kolejnym pokoleniom ludzkości. Spektakl kończy się radosnym tańcem wszystkich postaci przed Stajenką. 
Przedstawienie ilustrowała sugestywna, nastrojowa muzyka, najpiękniejsze polskie kolędy oraz niezwykłe efekty pirotechniczne. Tajemniczości całemu widowisku dodawali też aktorzy występujący na szczudłach.

 

 

GALERIAPowrót