Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

LATO Z MOXI NA PÓŁMETKU


2016-07-25
Dobiega końca pierwszy miesiąc wakacji. MOKSiR w tym czasie przygotował dla dzieci szereg atrakcji. Uczestnicy zajęć LATA Z MOXI mogli się przekonać, że wakacje w mieście nie muszą być nudne.


Tradycyjnie największą popularnością cieszyły się wycieczki autokarowe. Jedna z nich odbyła się do skansenu i miasteczka galicyjskiego w Nowym Sączu. Dzieci mogły zwiedzić rekonstrukcję galicyjskiej małomiasteczkowej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku oraz zapoznać się z tradycyjną kulturą ludową Sądecczyzny - Lachów Sądeckich, Pogórzan, Górali Sądeckich i Łemków Nadpopradzkich.
 
Natomiast uczestnicy wycieczki do planetarium w Chorzowie mogli zapoznać się z tajemnicami kosmosu, o których ciekawie opowiadał sam Pan Twardowski. Z kosmosu dzieci przeniosły się potem do ogrodu zoologicznego, gdzie podziwiały egzotyczne zwierzęta oraz prehistoryczne kamienne gady.
 
 
Nie zabrakło też wypadów do pobliskiego zamku w Lipowcu, gdzie obok zwiedzania zamku nie zabrakło też warsztatów edukacyjnych, gier i zabaw rycerskich, turnieju łuczniczego i pysznych kiełbasek. Wielką frajdą dla dzieci był wypad do Kosmicznej Krainy Zabaw „Planeta 2G" w Jaworznie, który wypełniony był szaleństwami w jednej z największych w okolicy sal zabaw zręcznościowych.
 
Obok wycieczek w programie wakacji z MOXI znalazły się też zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali sportowej i na basenie Kąty. Nadmiar energii dzieci mogły wykorzystać podczas licznych konkursów sprawnościowych, wielobojów sportowych, kąpieli w basenie czy zawodów w mini golfa.
 
 
Uzdolnione artystycznie dzieci miały szanse doskonalić swoje pasje m.in. podczas warsztatów qullingu, czyli tworzenia ozdób z wąskich i zwiniętych kawałków papieru czy tworzenia biżuterii z grubego kartonu.
  
Dużą popularnością cieszył się turniej gier planszowych, podczas którego dzieci poznawały niezwykle pasjonujące gry, które zyskują coraz większe rzesze pasjonatów.
 
Podczas wakacji nie mogło też zabraknąć specjalnych projekcji filmowych dla dzieci w kinie „Sztuka". Młodzi kinomani mogli m.in. obejrzeć takie filmy, jak: „Rather i Clark", „Robinson Cruzoe", „Były sobie człowieki", czy „Hugo i łowcy duchów.
Łącznie z lipcowej akcji WAKACJE Z MOXI skorzystało blisko 1200 dzieci. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w zajęciach wakacyjnych w sierpniu - program również atrakcyjny - szczegóły www. moksir-chrzanow.pl.
 
 
GALERIA
 
 
Tekst: Antoni Dobrowolski
Powrót