Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Noc sylwestrowa z orkiestrą i fajerwerkami


2013-01-03
Na wyjątkową, bo ostatnią noc 2012 roku, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował moc atrakcji dla mieszkańców Chrzanowa. Wszystko po to, by chrzanowianie mogli przywitać Nowy Rok w szampańskim nastroju.  Jak zwykle było dużo muzyki, tańców, nie zabrakło też pokazu sztucznych ogni.

          Tradycyjnie już MOKSiR zaproponował Galę Sylwestrową w sali teatralnej, tym razem z udziałem wybitnych solistów oraz Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO. Orkiestra OBLIGATO powstała w Krakowie w 1992 roku. Założył ją Jerzy Sobeńko, znakomity dyrygent i kompozytor, do dziś jej kierownik. Orkiestrę tworzy grupa wybitnych muzyków, zafascynowanych fenomenem muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku oraz jej wpływem na muzykę europejską.

 

          Przed publicznością wystąpili znakomici soliści Monika Węgiel, Ewa Romaniak, Witold Wrona i Jarosław Kitala. Całość profesjonalnie poprowadziła menedżer orkiestry - Jolanta Suder. W repertuarze znalazły się  najpiękniejsze arie operetkowe, musicalowe, muzyka straussowska, a także filmowa oraz rozrywkowa.
Podczas Gali Sylwestrowej nie zabrakło strawy nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Przed koncertem, w Galerii na Piętrze, zainteresowani mogli bowiem wziąć udział w wytwornej kolacji sylwestrowej w miłym towarzystwie i w otoczeniu dzieł sztuki.

 

          Znakomicie i do białego rana bawili się również uczestnicy balu sylwestrowego w Sokole. Wyborne menu, muzyka na żywo w wykonaniu zespołu PULS  i atmosfera pięknej,  przestronnej sali, zagwarantowały szampańską zabawę.

 

          Natomiast po północy, na chrzanowskim niebie, rozbłysnęły pióropusze wielobarwnych sztucznych ogni, które zgromadziły setki mieszkańców miasta. Poprzedziły je życzenia noworoczne od władz miasta, wyemitowane na telebimie oraz krótkie podsumowanie minionego już 2012 roku

 

 

GALERIAPowrót