Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Półmetek lata z MOKSiR


2015-07-24


Akcja lato w mieście, prowadzona przez MOKSiR,  jest już na półmetku. Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorzy  przygotowali dla dzieci sporo propozycji na spędzenie wakacyjnego czasu. W ofercie nie zabrakło więc zajęć sportowych, plastycznych, zabaw w plenerze, festiwalu gier planszowych, kina, czy wycieczek.
 

 

 

 
Niesłabnącą popularnością cieszyły się wycieczki. W pierwszym miesiącu wakacji odbyły się cztery, atrakcyjne wyjazdy autokarowe. Dzieci zwiedziły Muzeum Zamkowe i Zagrodę Żubrów w Pszczynie, a także Sanktuarium Matki Bożej Leśniewskiej oraz piękne zamki w Mirowie i w Bobolicach. Natomiast uczestnicy wycieczki do skansenu w Wygiełzowie poznawali zapomniane zabawki i zabawy pradziadów oraz zwiedzali dawne wiejskie chałupy, zapoznając się z dawnymi zwyczajami krakowiaków zachodnich. Podczas kolejnej  wycieczki  dzieci odwiedziły zamek w Lipowcu oraz uczestniczyły w zawodach łuczniczych. Nie zabrakło też smakowitych kiełbasek pieczonych na ognisku.

 

Bardzo ciekawe były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznawały technikę tworzenia z papieru Quilling. Z tysięcy kolorowych pasków papieru uczestnicy warsztatów składali  różne geometryczne formy, które potem naklejali na karton, tworząc kolorowe obrazy.

 

Dużą popularnością cieszył się także  festiwal gier planszowych, który, jak się okazało dostarczył wielu pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

 

Wtorki i czwartki były zarezerwowane, między innymi, na zajęcia sportowe, które odbywały się na boiskach Orlik. Oczywiście głównie królowała piłka nożna, ale byli też chętni na tenisa i  kosza oraz na różne sportowo-rekreacyjne zabawy.

 

Nie zabrakło też chętnych do skorzystania z kina letniego, które przygotowało bardzo ciekawy repertuar. Młodzi kinomani mogą obejrzeć takie filmy, jak: Lego przygoda, Samoloty 2, Tajemnice lasu, Fru !, Pszczółka Maja, czy Dom.

 

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich młodych chrzanowian do udziału w zajęciach lata z MOKSiR w sierpniu. Również nie zabraknie wycieczek, filmów, rozgrywek sportowych, czy festiwalu gier planszowych.

 

GALERIA  


 
Tekst i foto: Antoni DobrowolskiPowrót