Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Rekordowa Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna


2014-04-10

To były trzy dni wypełnione śpiewem i tańcem. Lokomotywa Artystyczna zawitała do Chrzanowa już po raz dziewiąty.Muzyka, śpiew, taniec jednoczą ludzi  o różnym stopniu sprawności. Już po raz dziewiąty potwierdziło się to podczas Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej. Ta ogólnopolska impreza wokalno-taneczna przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę uczestników. W ciągu trzech dni odwiedziło Chrzanów ponad 1600 uczestników z różnych zakątków Polski.

 

W pierwszym dniu Chrzanowska Lokomotywa przywiozła do sali teatralnej MOKSiR 57 solistów zakwalifikowanych do finału spośród 130 zgłoszeń. Solistów oceniało 3-osobowe jury pod przewodnictwem  Janusza Szroma, kompozytora i wokalisty jazzowego, który również uświetnił piątkową Lokomotywę występem. Artysta promował swą nową płytę  zatytułowaną „Śpiewnik”. Janusz Szrom już pięciokrotnie – ostatni raz w zeszłym roku - zdobył tytuł  Jazzowego  Wokalisty Roku według plebiscytu miesięcznika "Jazz Forum".

 

Dwa kolejne dni Lokomotywy upłynęły pod znakiem tańca. W sobotę na festiwalu zaprezentowało się prawie 1100 uczestników, a w niedzielę - gdy na parkiecie królował taniec towarzyski, a także cheerleaders - około 500.  Właśnie w niedzielę Lokomotywa dojechała do końcowej stacji. Uczestnicy i opiekunowie odjechali  z Chrzanowa z dyplomami, a niektórzy także z nagrodami. W sumie przyznano 6 nagród Grand Prix w wysokości 1000 złotych każda. Nazwiska laureatów w załącznikach.

(a)

 

Więcej informacji tutaj

 

 

GALERIA  Powrót