Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Archiwum: lipiec 2020


SOLIDARNI W NIEPODLEGŁOŚCI – AKCJA POSZUKIWAWCZA CHRZANOWSKIEJ BIBLIOTEKI
2020-07-01

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza wszystkich mieszkańców Chrzanowa/ziemi chrzanowskiej do udziału w akcji poszukiwania materiałów związanych z przemianami ustrojowymi w latach 1980–1990, ze szczególnym uwzględnieniem powstania Solidarności oraz samorządu. Poszukujemy dokumentów (ulotek, plakatów, pamiątek, fotografii, prasy), informacji, nagrań, relacji i wspomnień.

 WIRTUALNA WYSTAWA CERAMIKI
2020-07-02
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy prac uczestników warsztatów ceramicznych, których opiekunem jest prof. Marita Benke-Gajda. Marita Benke-Gajda studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obroniła dyplom w pracowni prof. Leszka Wajdy. Obecnie pracuje na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie, prowadząc Pracownię Rzeźby w Ceramice. Od kilkunastu lat współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.


WYSTAWA ON-LINE “BITWA WARSZAWSKA. STULECIE ZWYCIĘSTW”
2020-07-06

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza do wirtualnego zwiedzania wystawy “Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstw”.
Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej.WIBRACJE OTWARTEGO SERCA - dodatkowy termin koncertu relaksacyjnego
2020-07-07
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza na dodatkowy termin koncertu relaksacyjnego. Koncert odbędzie się 31 lipca 2020 r. w chrzanowskim Domu Kultury. Bilety do kupienia (na jedną z trzech sesji 17:00, 18:15, 19:15) w Informacji MOKSiR. Rezerwacje pod numerem telefonu 32 623 30 86 wew. 53.


WYRÓŻNIENIE DLA CHRZANOWSKIEJ BIBLIOTEKI !
2020-07-09
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie TYGODNIA BIBLIOTEK 2020 ! Prezentujemy pamiątkowe zdjęcie przesłane do Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.


MÓJ ROWER I JA NA SZLAKU - KONKURS
2020-07-10

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie MÓJ ROWER I JA NA SZLAKU, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020. Każdy  z  uczestników  konkursu  może dokonać  jednego  zgłoszenia dostarczając 3  fotografie  ze wskazaniem miejsca zrobienia zdjęcia (roweru  i  uczestnika) i nazwy szlaku  rowerowego  lub z podaniem własnej trasy rowerowej wraz z przesłaniem mapki trasy (np. screenshot z Google Maps). Konkurs potrwa do 31 sierpnia, do wygrania EXTRA nagroda.

 

 


MUZEUM W CHRZANOWIE NA KANALE YouTube
2020-07-10
Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich zaprasza na swój kanał YouTube. Znajdują się tam materiały filmowe, które w ciekawy sposób prezentują dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze regionu  chrzanowskiego.
Link: https://www.youtube.com/channel/UCSXhI7-JuXR-Xac7YIhM5Ag
#GaszynChallenge DLA HANI
2020-07-14
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie wzięła udział w challengu. Tym razem bibliotekarze podjęli się akcji #GaszynChallenge. Wspólnie ćwiczono dla Hani, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Zebrana kwota trafi na jej subkonto: https://www.siepomaga.pl/hania


PIGMALION FANTASTYKI. XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE FANTASTYCZNE
2020-07-14
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie ogłasza XII Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantastyczne PIGMALION FANTASTYKI. Termin nadsyłania prac mija z dniem 25 września. Celem konkursu jest propagowanie twórczości fantastycznej poprzez nagradzanie jej twórców oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym dotąd autorom.WARSZTATY KULINARNE ONLINE W MUZEUM
2020-07-15
Muzeum w Chrzanowie zaprasza do udziału w warsztatach kulinarnych online. Cykl ALE CHAŁA, CZYLI GOTUJ I PIECZ Z MUZEUM prezentuje potrawy charakterystyczne dla kuchni chrzanowskiej. Najbliższe warsztaty już 21 lipca. Zapraszamy na profil FB chrzanowskiego Muzeum - https://www.facebook.com/events/2719925864994074/.

 


KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ORGANIZACJI ZAJĘĆ WAKACYJNYCH
2020-07-16

Serdecznie zapraszamy na zajęcia w cyklu

Animacje na wakacje. Kulturalne i sportowe wakacje w mieście.
Pamiętajcie  - zajęcia w poniedziałki, środy i czwartki odbywają się na pasażu za Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Broniewskiego 4, ale w uzasadnionych przypadkach (ze względu na charakter spotkania lub niesprzyjającą pogodę) mogą być przenoszone do Klubu Stara Kotłownia lub Sali teatralno-kinowej i dlatego prosimy, by mieć przy sobie zawsze, na wszystkie zajęcia maseczkę lub przyłbicę!KONCERT "ZA MUNDUREM PANNY SZNUREM"
2020-07-22
15 sierpnia o godzinie 16:30 w plenerze przy bibliotece odbędzie się koncert  "Za mundurem panny sznurem" z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego.  
Podczas koncertu wystąpią: światowej sławy tenor Sylwester Targosz-Szalonek wraz z zespołem The Polish Tenors, który współtworzy wspólnie z Aleksandrem Kruczkiem i Tomaszem Furmanem.

KONCERT WIBRACJE OTWARTEGO SERCA - zmiana terminu !
2020-07-23
Uwaga! Koncert przeniesiony z 31.07 na 21.08.2020 roku. Zakupione bilety zachowują ważność.
Śpiewna relaksacja przy dźwiękach archaicznych instrumentów.
Koncert relaksacyjny (drugi termin) 21 sierpnia 2020 r. w chrzanowskim domu kultury. Zapisz się na jedną z trzech sesji (17:00, 18:15, 19:15). Bilety (20 zł) do kupienia w Informacji MOKSiR. Rezerwacje pod numerem telefonu 32 623 30 86 wew. 53.Archiwum

2023: styczeń, luty, marzec
2022: styczeń, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2021: luty, marzec, kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2020: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2019: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2018: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień