Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Archiwum: październik 2020


EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2020 – relacja
2020-10-02
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020 to szereg wydarzeń w ramach kampanii europejskiej, które mają na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy.
Tegoroczna edycja akcji przebiegła pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.WERNISAŻ WYSTAWY PRZESZŁOŚĆ PRZYSZŁOŚCI
2020-10-02
Muzeum w Chrzanowie zaprasza na wernisaż wystawy Przeszłość przyszłości prezentującej fotografie dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, w środę 7 października o godz. 11.30 w Oddziale Wystaw Czasowych Dom Urbańczyka. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30 do 27 listopada br.

PROMOCJA TOMIKU KONSTELACJA M. W RAMACH AKADEMII SŁOWA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHRZANOWIE - relacja
2020-10-05
28 września (poniedziałek) miało miejsce spotkanie w ramach cyklu Akademia Słowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Podczas spotkania odbyła się promocja tomiku “Konstelacja M.”, autorstwa Gustawa Czerwika oraz Katarzyny Pilch. Czas upłynął na czytaniu wspaniałej poezji oraz wysłuchaniu śpiewu utalentowanej Marzeny Michalczyk – Tylek przy dźwiękach akompaniamentu.


SPOTKANIE Z ANITĄ MUSIOŁ „ROZMOWY O LITERATURZE” W RAMACH DKK – DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHRZANOWIE – relacja
2020-10-05
24 września (czwartek) spotkaliśmy się na „Rozmowach o literaturze” z Anitą Musioł w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Pani Anita to jednoosobowa założycielka Wydawnictwa Pauza, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży wydawniczej i uwielbia książki.


SPOTKANIE W RAMACH DKF – DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO
2020-10-05
Kolejne spotkanie w ramach DKF – Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbędzie się już 13 października (wtorek). Zapraszamy na godzinę 17:00 do sali projekcyjnej.


Powstała nowa strona INTERNETOWA DLA DZIECI z ciekawymi materiałami edukacyjnymi
2020-10-05

Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie właśnie uruchomiło stronę internetową dla dzieci http://mnpe.pl/rok-w-skansenie-edukacyjna-strona-internetowa-dla-dzieci/ prezentującą dziedzictwo kulturowe Krakowiaków zachodnich oraz zdigitalizowane zasoby Muzeum – Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec. Na stronie znajdziemy quizy, zagadki i filmy instruktażowe. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.


Konkurs OPOWIEŚCI O (NIE)WOLNOŚCI – przedłużenie terminu
2020-10-06
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie PRZEDŁUŻA TERMIN trwania konkursu literackiego OPOWIEŚCI O (NIE)WOLNOŚCI do 18.10.2020r.
Do udziału w konkursie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, gminy
i powiatu, którzy pamiętają okres przemian powstania „Solidarności” i którzy w kontekście lokalnym i regionalnym utrwalą swoje wspomnienia dla kolejnych pokoleń.


WERNISAŻ WYSTAWY CZYTANY OBRAZ
2020-10-06
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na wernisaż wystawy „Czytany obraz” prezentującej malarstwo Romualda Kułakowskiego. Wernisaż odbędzie się 14 października o godz. 17:00. W trakcie będzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu  literackiego „Czytany obraz” oraz recital Marzeny Michalczyk – Tylek.


FORUM REGIONALNE MIĘDZY MAŁOPOLSKĄ A GÓRNYM ŚLĄSKIEM - „SOLIDARNI W NIEPODLEGŁOŚCI”
2020-10-07
Zapraszamy do udziału w IV edycji Forum Regionalnego. Tegoroczne hasło przewodnie to „Solidarni w niepodległości”. W dniach 22-23 października Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, będą gościć 16 wspaniałych prelegentów. Szczegółowy program dostępny jest tutaj: https://www.mbp.chrzanow.pl/forumregionalne/


WYSTAWA: W LUSTRZE UZALEŻNIENIA
2020-10-13
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza do zwiedzania wystawy "W lustrze uzależnienia" w ramach projektu "Bądź niezależny", finansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest Radosław Czapla, fotografie powstały podczas jego sesji terapeutycznych gdy był pracownikiem Fundacji „Dom Nadziei”.

NA HORYZONCIE. WERNISAŻ WYSTAWY PRAC GRUPY PLASTYCZNEJ SALVE
2020-10-15
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza na wernisaż wystawy „NA HORYZONCIE” prezentującej  prace Grupy Plastycznej SALVE z Sosnowca, która skupia osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych umysłowo.

WERNISAŻ WYSTAWY ROMUALDA KUŁAKOWSKIEGO ORAZ ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "CZYTANY OBRAZ" – RELACJA Z WYDARZENIA
2020-10-19
15 października 2020 o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Chrzanowie odbył się wernisaż wystawy Romualda Kułakowskiego, podczas którego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Czytany obraz”.
Konkurs polegał na wzmocnieniu wyrazu artystycznego wystawy Romualda Kułakowskiego poprzez napisanie wiersza lub prozy do wybranego obrazu malarza.


POKAZ KINA PRZYJAZNEGO SENSORYCZNIE - WYDARZENIE ODWOŁANE !
2020-10-19
Chrzanowskie kino Sztuka zaprasza 21 listopada 2020 roku na pokaz kina przyjaznego sensorycznie. Na seansie o godz. 11:00 zostanie wyświetlony film animowany „Filonek Bezogonek”. Bilety 10 zł (do nabycia w kasie kina/Informacji oraz online). Pokaz odbywa się w ramach projektu SZTUKA dla malucha. 


Archiwum

2023: styczeń, luty, marzec
2022: styczeń, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2021: luty, marzec, kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2020: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2019: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2018: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień