Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Archiwum: czerwiec 2019


X FESTIWAL MUZYCZNY „DIALOG KULTUR” W CHRZANOWIE
2019-06-05
Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie serdecznie zaprasza na Festiwal Muzyczny Dialog Kultur. W tym roku Festiwal będzie gościł wielu wybitnych artystów. Wystąpią  m.in. Susannah Haberfeld, mezzosopran (Szwajcaria), Susanne Satz i Roberto Paruzzo, fortepian (Niemcy/Włochy), Zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi pod opieką o. Pawła Sawiaka SJ, „Magda Brudzińska Klezmer Trio” z Krakowa oraz Zespół „Los Companieros” z Peru. Wstęp wolny.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W CHRZANOWSKIEJ BIBLIOTECE. Relacja
2019-06-06

Od kilku lat chrzanowska biblioteka współorganizuje z Towarzystwem Entuzjastów Gracja -  DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI, z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA. W tym roku to integracyjne przedsięwzięcie po raz kolejny odbyło się w bibliotece pod hasłem: NIE ZOSTAWIAJ NIKOGO W TYLE!

 


GALA - BIBLIOTEKARZ ROKU 2018
2019-06-06
Na zaproszenie Anny Pieczarki - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego i Jerzego Woźniakiewicza - Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przedstawiciele chrzanowskiej biblioteki wzięli udział w DNIU BIBLIOTEKARZA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO oraz w uroczystej gali wręczenia medalu "Małopolski Bibliotekarz Roku", która odbyła się w dniu 29 maja br.  Olga Nowicka z Działu Promocji Biblioteki była nominowana do konkursu "Bibliotekarz Roku 2018".
MAŁOPOLSKI FESTIWAL INNOWACJI 2019 W CHRZANOWIE
2019-06-06
W dniach 10 - 16 czerwca zapraszamy do udziału w Małopolskim Festiwalu Innowacji w Chrzanowie. W trakcie kilku festiwalowych dni będzie można wziąć udział w wyjątkowych, bo innowacyjnych wydarzeniach, warsztatach i spotkaniach przygotowanych przez chrzanowskie instytucje kultury, partnerów MFI 2019. 

AKADEMIA SŁOWA: ZAPLĄTANI W SOBIE
2019-06-07
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników słowa na wieczór poetycki i spotkanie z twórczością Barbary Jurczyk w dniu 17 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00. Oprawę muzyczną z gwarancją poetyckiego nastroju przygotowała Małgorzata Piegzik. Wstęp wolny.

NA HAPPENINGU KOLEJOWYM USTANOWIONO REKORD POLSKI !!!
2019-06-07

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie w ramach projektu „Pociąg do tradycji” zorganizowała na Placu 1000-lecia w Chrzanowie wielki happening kolejowy. Podczas wydarzenia ustanowiono rekord Polski w najdłuższym pociągu z ludzi.
 


KORALOWY JUBILEUSZ GRUPY TWÓRCZEJ CUMULUS
2019-06-07
14 czerwca 2019 roku o godz. 17:00 w klubie Stara Kotłownia (ul. Broniewskiego 4 w Chrzanowie) odbędzie się spotkanie promocyjne tomiku poezji z okazji 35-lecia istnienia Grupy Twórczej CUMULUS. Podczas imprezy usłyszymy wiersze poetów, które znalazły się w almanachu. Czytaniu poezji towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu grupy wokalnej IMPRESJA działającej w MOKSiR. Wstęp wolny.

SKLEPY, GESZEFTY I INNE BIZNESY PRZEDWOJENNEGO CHRZANOWA
2019-06-10
16 czerwca zapraszamy na spacer industrialny z cyklu „Szlakiem historii przemysłu ziemi chrzanowskiej”, który poprowadzi nas śladami przedwojennego miejskiego biznesu.  
Prowadzenie spaceru: Anna Sadło - Ostafin. Organizator: Stowarzyszenie Za Piecem. Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Muzeum  im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
w Chrzanowie. Zbiórka o 14:00 na Rynku w Chrzanowie (zbieg ulic Matejki i Mickiewicza)

MAŁOPOLSKI FESTIWAL INNOWACJI 2019. WARSZTATY TECHNOLOGIA ♥ EKOLOGIA - RUSZ KOMÓRKĄ!
2019-06-11
W dniach 15 - 16 czerwca w chrzanowskim ośrodku kultury odbędą się bezpłatne warsztaty "Technologia ? Ekologia. Rusz komórką !" w ramach MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI. Komórka jako narzędzie kreacji. Zapraszamy w godzinach 9:00 - 14:00 do sali konferencyjnej MOKSiR w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4). 


KONCERT ZESPOŁU TAJNA LISTA
2019-06-11
12 lipca br. w chrzanowskim  klubie Stara Kotłownia (MOKSiR Chrzanów, ul. Broniewskiego 4) odbędzie się koncert zespołu Tajna Lista (blues rock). Po koncercie jam session 2. Start godz. 18:00. Bilety: 5 zł (do kupienia w Informacji MOKSiR oraz w dniu koncertu w klubie).

PRZEMYSŁ WYDOBYWCZY W BOLĘCINIE CZ.2 - SPACER INDUSTRIALNY
2019-06-18
30 czerwca o 15:00 zapraszamy na spacer w ramach cyklu Szlakiem historii przemysłu ziemi chrzanowskiej. Tematem kolejnego spaceru industrialnego organizowanego przez Stowarzyszenie Za Piecem z Płazy będzie historia wydobycia gliny na terenie wsi Bolęcin oraz proces wypalania cegły w działającej tutaj do lat 90 - tych XX wieku cegielni.

RELACJA Z MARATONU CZYTANIA W CHRZANOWIE
2019-06-18
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Filia w Luszowicach zorganizowały IX Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom, który odbywa się w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom podczas Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

RAJD ROWEROWY „SZLAKIEM FABLOKU” W RAMACH PROJEKTU „POCIĄG DO TRADYCJI” – RELACJA
2019-06-18
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Stowarzyszenie  Chrzanowskich Cyklistów w ramach projektu „Pociąg do tradycji” wspólnie zorganizowali Rajd Rowerowy „Szlakiem Fabloku”. Miał on na celu uczczenie 100-lecia powstania Pierwszej w Polsce Fabryki Lokomotyw. Tego dnia, około 90 rowerzystów wyruszyło na 19-kilometrową trasę szlakiem miejsc  związanych z Fablokiem.
ZESPÓŁ TEATRALNY „ŻÓŁTA CIŻEMKA” ODEGRAŁ ŻYDOWSKĄ CEREMONIĘ ZAŚLUBIN
2019-06-18
Uczniowie szkoły podstawowej w Luszowicach stali się obserwatorami żydowskiej ceremonii zaślubin. Żydowskie wesele przedstawili im niepełnosprawni artyści z zespołu teatralnego „Żółta Ciżemka”, którzy działają w Warsztacie Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku.

RELACJA Z MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI 2019 W CHRZANOWSKIEJ BIBLIOTECE
2019-06-21

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbył się Małopolski Festiwal Innowacji, w którym wzięło udział ponad 150 osób, były to głównie dzieci i młodzież. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się czym jest innowacja, poznały zagadnienia z robotyki oraz wykonały prace plastyczne, a młodzież miała okazję zetknąć się z zawodem startupowca.


RELACJA Z XVIII MAŁOPOLSKICH DNI KSIĄŻKI „KSIĄŻKA I RÓŻA” W BIBLIOTECE
2019-06-24
W dniach 23.04 – 28.04 w chrzanowskiej bibliotece głównej oraz filiach bibliotecznych miały miejsce XVIII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”.
Podczas trwania MDK organizatorzy przygotowali wiele atrakcji czytelniczo-literackich: gry planszowe, strefę relaksu, DKK – Dyskusyjny Klub Książki - spotkania dla dzieci oraz dla dorosłych, wiosenny kiermasz książki, koncert poetycko-muzyczny, spotkanie autorskie oraz światową premierę nowej wersji legendy o smoku i św. Jerzym.
ANDRE RIEU W MAASTRICHT - RETRANSMISJA KONCERTU
2019-06-24
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza w dniu 4 sierpnia o 16:00 na retransmisję wyjątkowego koncertu światowej sławy skrzypka Andre Rieu. Doroczne koncerty w rodzinnym Maastricht przyciągają fanów artysty ze wszystkich zakątków świata. Średniowieczny rynek zamienia się w spektakularne tło dla niezapomnianych koncertów wypełnionych humorem, zabawą i emocjami i oczywiście wspaniałą muzyką. Bilety w cenie 30 zł, ulg. 25 zł. 


Archiwum

2023: styczeń, luty, marzec
2022: styczeń, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2021: luty, marzec, kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2020: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2019: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2018: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień