Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Archiwum: marzec 2019


CHRZANOWSKI DZIEŃ KOBIET: KOBIECE SUPERMOCE
2019-03-01

15 marca 2019r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza

na CHRZANOWSKI DZIEŃ KOBIET, który w tym roku odbędzie się pod hasłem KOBIECE SUPERMOCE. Program wydarzenia obfituje w liczne atrakcje:  stoiska, zabiegi, stylizacje, degustacje, quiz z nagrodami oraz pokaz mody. Gwiazdą  wieczoru będzie KATARZYNA ŻAK - aktorka i piosenkarka (rewelacyjna Solejukowa z kultowego już serialu "Ranczo"). Początek imprezy o godz. 15:00. 


ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI: DIALOG MIĘDZY POETAMI
2019-03-04
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Akademia Słowa z okazji Światowego Dnia Poezji. Spotkanie pt. "Dialog między poetami: dyskusje i polemiki, czyli o czym i z kim rozmawiają poeci" oparte jest na wyborze tekstów Olgi Piotrowskiej.

WIECZÓR POETYCKI ERNESTYNY LEWANDOWSKIEJ
2019-03-04
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w zaprasza na wieczór poetycki oraz wystawę prac plastycznych Ernestyny Lewandowskiej w dniu 8 marca 2019r., godz. 17:00. w chrzanowskim klubie Stara Kotłownia. Wydarzenie odbywa się w ramach koralowego jubileuszu Grupy Twórczej Cumulus. Wstęp wolny.

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ ...- SPOTKANIE Z OKAZJI 8 MARCA
2019-03-05

8 marca 2019r. o godz. 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza do Filii w Luszowicach na spotkanie "Być kobietą, być kobietą...

z okazji Dnia Kobiet. Podczas spotkania zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy kapelusz oraz wręczenie symbolicznych nagród. Wstęp wolny.


WITAJ WIOSNO ! WARSZTATY W MUZEUM
2019-03-06
Muzeum w Chrzanowie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty z cyklu WITAJ WIOSNO! Do wyboru tematy: Witaj wiosno. Robimy Gaik; Powitanie wiosny z Marzanną; Pisanki, kraszanki, oklejanki; Wicie palmy wielkanocnej. Warsztaty rozpoczną się 11 marca i potrwają do 19 kwietnia 2019r. Koszt zajęć: 5 zł/os. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 


DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W CHRZANOWIE
2019-03-06

21 marca br.  Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów GRACJA zapraszają na Dzień Kolorowej Skarpetki pod hasłem "Nikogo nie zostawiaj tyle” w ramach obchodów  Światowego Dnia Zespołu Downa. Celem wydarzenia jest podnoszenie wiedzy ludzi na temat specyfiki tej wady genetycznej, pokazanie codziennego życia osób z Trisomią 21 i ich rodzin oraz integracja ze społeczeństwem.

 

 


PRELEKCJA MULTIMEDIALNA PTTK: KENIA - OD MASAJ MARA DO REZERWATU SAMBURU
2019-03-07

14 marca o godz. 18:00 Koło Grodzkie/Oddział PTTK w Chrzanowie oraz Miejska Biblioteka  Publiczna w Chrzanowie zapraszają na prelekcję multimedialną pt. Kenia. Od Masaj Mara do Rezerwatu Samburu. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej MBP w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C. Wstęp wolny. 


WIOSNA, JUŻ KWITNĄ SNY...SPOTKANIE POETYCKIE
2019-03-07
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza na spotkanie z poezją Jadwigi Kuźma-Toni oraz twórczością Piotra Szczodrego. Spotkanie w ramach Koralowego Jubileuszu Grupy Twórczej Cumulus odbędzie się w klubie Stara Kotłownia w dniu 21 marca o godz. 17:00. Wstęp wolny.
WSZECHNICA CHRZANOWSKA: ŻYD Z "WESELA" POCHODZIŁ Z CHRZANOWA
2019-03-07

22 marca o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbędzie się wykład Wojciecha Wyziny  pt.: Żyd z Wesela pochodził

z Chrzanowa. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Wszechnica Chrzanowska upowszechniającego wiedzę w zakresie regionalnej historii

i kultury Ziemi Chrzanowskiej. Wstęp wolny.


SENIOR W PODRÓŻY: "POLSKIE UZDROWISKA - LĄDEK ZDRÓJ"
2019-03-12
18 marca br. o godz. 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na prelekcję multimedialną w cyklu Senior w podróży "Polskie uzdrowiska - Lądek Zdrój". Prelegent: Adam Kasperkiewicz. Wstęp wolny!
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA JOANNY PARTYKI
2019-03-13

Zapraszamy na wystawę malarstwa Joanny Partyki. Artystka tworzy obrazy przede wszystkim techniką olejną. Swoje prace prezentowała na ok. 70 wystawach indywidualnych. W 2018r. malarka otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 marca (piątek) o godz. 18.00 w Galerii NA PIETRZE MOKSiR, ul. Broniewskiego 4. Wstęp wolny.


KOPALNIE W PSARACH. SPACER INDUSTRIALNY
2019-03-15

30 marca zapraszamy na spacer organizowany w ramach cyklu "Szlakiem historii przemysłu ziemi chrzanowskiej". O historii kopalni i kamieniołomie w Psarach opowie Piotr Matan. Organizatorem jest Stowarzyszenie Za Piecem, partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Muzeum

im. I. i M. Mazarakich w Chrzanowie, Stowarzyszenie Nasze Psary oraz Interaktywne Muzeum Technik Bezpieczeństwa, Transportu, Ochrony i Higieny Pracy.


„WYSPA Z OGNIA - LANZAROTE”. WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ ORAZ PRELEKCJA PTT
2019-03-18

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Chrzanów zapraszają 27 marca o godz. 17:30 na wernisaż wystawy fotograficzno - malarskiej Marty Pietrzyk połączony z prelekcją „Wyspa z ognia - Lanzarote”. Prelekcja odbędzie się w sali odczytowej, a wernisaż w holu przed salą odczytową MOKSiR

w Chrzanowie. Wstęp wolny.


EDER I KISSINSKY - KONCERT W KLUBIE "STARA KOTŁOWNIA"
2019-03-18
30 kwietnia o 19:00 w chrzanowskim klubie Stara Kotłownia zagra EDER. Formacja łączy klimaty polskiego rocka lat 80’ ze współczesną muzyką rozrywkową. Gościem specjalnym koncertu będzie zespół Kissinsky, projekt gitarzysty Sztywnego Pala Azji - Jarka Kisińskiego, który do współpracy zaprosił gitarzystę i klawiszowca Wojciecha Wołyniaka. Bilety: 10 zł (Informacja MOKSiR), 15 zł (w klubie w dniu koncertu).

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH
2019-03-20

Zapraszamy do udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy mogą być wykonane zbiorowo, do prezentacji  typowany jest jeden z przedstawicieli grupy. W konkursie oceniane będą palmy pod względem zgodności etnograficznej i artystycznej. Organizatorzy nie przewidują nagród zbiorowych. Prezentacja palm odbędzie się w 14 kwietnia o 12:50

na chrzanowskim rynku.


OD SMUTKU DO NADZIEI - KONFERENCJA
2019-03-20

W ramach festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza na konferencję pt. OD SMUTKU DO NADZIEI, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej MOKSiR w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4), godz.: 11:00. Wstęp wolny.


KOPENHAGA. PRELEKCJA PTTK
2019-03-21

28 marca o 18:00 Koło Grodzkie/ Oddział PTTK w Chrzanowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zapraszają na prelekcję multimedialną

pt. Kopenhaga. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej MBP

w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C. Wstęp wolny.


ZAINTERESOWANIA FABLOKOWCA NA EMERYTURZE
2019-03-22
5 kwietnia br. o 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbędzie się spotkanie w formie prezentacji multimedialnej zatytułowane Zainteresowania fablokowca na emeryturze. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa związana z tematem spotkania. Organizatorami spotkania są Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz byli pracownicy fabryki FABLOK. Wstęp wolny.


SPACER INDUSTRIALNY: KOPALNIA MATYLDA CZ.III
2019-03-25

6 kwietnia zapraszamy na spacer Szlakiem Historii Przemysłu Ziemi Chrzanowskiej. O działalności kopalni MATYLDA opowie Roman Madejski, regionalista i badacz historii. Organizatorami spaceru są: Stowarzyszenie Za Piecem oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Początek godz. 12:00, zbiórka - parking przy basenie na Kątach, ul. Leśna. 
 


WSZECHNICA CHRZANOWSKA: KOLONIE PRACOWNICZE FABLOKU
2019-03-25
26 kwietnia o 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Stowarzyszenie Stacja Chrzanów zapraszają na wykład Katarzyny Elwart, którego tematem będą Kolonie pracownicze Fabloku: Fabryczna - Rospontowa - Leśna. Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej MBP w Chrzanowie. Wszechnica Chrzanowska jest organizowana w ramach projektu "Pociąg do tradycji".

KONCERT VOX ANIMAE W BIBLIOTECE
2019-03-25

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert chóru Vox Animae

z Chrzanowa. 4 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 wysłuchamy pieśni pokutnych

i pasyjnych „Krzyżu święty nade wszystko…” pod dyrekcją Karoliny Czury.WYSTAWA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH Z XIX I XX w. W "DOMU URBAŃCZYKA"
2019-03-26

Dyrektor Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich uprzejmie zaprasza

na wystawę Patrimonium et oeconomia. Papiery wartościowe ze zbiorów Krzysztofa Stachowicza. Wystawa Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej w Oddziale Muzeum w Chrzanowie „Dom Urbańczyka”, Aleja Henryka 16. Wernisaż odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2019r. o godzinie 13.00. Czas trwania wystawy: 2.04.– 6.05.2019r.CHRZANOWSKI DZIEŃ KOBIET 2019 – KOBIECE SUPERMOCE - RELACJA
2019-03-29
Czerń i róż - mroczna i słodka - dwie strony każdej kobiety. Kobiece supermoce były tematem przewodnim tegorocznej, czwartej już edycji Chrzanowskiego Dnia Kobiet. Jak zwykle, tłum Pań wypełniał Miejską Bibliotekę Publiczną do późnych godzin wieczornych. I jak zwykle działo się tyle, że nie sposób wszystkiego opisać. Jednym słowem - kto był, doskonale wie, że czas spędził kreatywnie, inspirująco i miło, jak zawsze w bibliotece!

Archiwum

2023: styczeń, luty, marzec
2022: styczeń, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2021: luty, marzec, kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2020: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2019: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2018: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień