Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS
SPACER PO ZDROWIE - ZAPROŚ SWOJEGO LEKARZA
2018-09-17

29 września br. na Placu Tysiąclecia odbędzie się akcja „Spaceru po zdrowie - zaproś swojego lekarza”, zachęcająca do podejmowania systematycznego wysiłku fizycznego w celu utrzymania zdrowia i profilaktyki chorób przewlekłych. W samo południe na Placu Tysiąclecia odbędzie się 30 minutowy zdrowotny spacer i próba pobicia Rekordu Polski w jednoczesnym spacerowaniu.


 


IV RAJD CHRZANOWSKICH CYKLISTÓW
2018-09-14
16.09 o godz. 10.00 spod Miejskiej Biblioteki Publicznej ruszy VI Rajd Chrznowskich Cyklistów zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów. Meta będzie pod Szkołą Podstawową nr 6 w Chrzanowie Kościelcu. Obsługę techniczną rajdu zapewni AutoBike Chrzanów (https://autobike.com.pl/). Rajd zwieńczymy piknikiem rodzinno-edukacyjnym, w ramach którego gracze z krakowskiego klubu Bike Polo dadzą pokaz meczu tego nietypowego sportu, a wszystkich chętnych nauczą podstawowych zasad gry. Tego dnia odbędzie się pokaz samochodu elektrycznego, a także wykład z prezentacją "Wyrusz w przyszłość elektrycznym samochodem". Całość zakończy się o 14.30.

DEBATA ZRÓWNOWAŻONA w ramach ETZ (2018) pod hasłem BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH
2018-09-14
19.09 wszystkich chętnych zapraszamy na Debatę zrównoważoną, która rozpocznie się o godz. 18 w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Spotkanie poprowadzi moderator Hubert Mazur. Im więcej różnorodnych głosów w dyskusji, tym lepiej!

CÓŻ TO BYŁ ZA BAL… NARODOWE CZYTANIE 2018 - RELACJA
2018-09-12
8.09.na chrzanowskim rynku było nie tylko literacko, ale również muzycznie i smacznie! Kolejna odsłona NARODOWEGO CZYTANIA przybrała formę balu na wzór powieściowego balu w Odolanach z "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

ANDRÉ RIEU 2018 MAASTRICHT CONCERT
2018-09-10

Kino SZTUKA zaprasza na retransmisję koncertu ANDRÉ RIEU 2018 z Maastricht. Projekcja 15 września 2018 r., godz. 13:00. Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy). Rezerwacja online: http://www.moksir.chrzanow.pl/bileteomoksir/


INTROWERTYCZNY ŚWIAT KOBIECYCH CIAŁ – wernisaż wystawy prac Anny Pazdalskiej
2018-09-10
14 września o godz. 18:00 Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w Chrzanowie zaprasza do Galerii NA STYKU na otwarcie wystawy rzeźby, malarstwa i rysunku Anny Pazdalskiej INTROWERTYCZNY ŚWIAT KOBIECYCH CIAŁ.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2018 - pod hasłem : BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH !
2018-09-06
W dniach 16 - 22 września  raz kolejny zapraszamy i zachęcamy mieszkańców naszego miasta i regionu do udziału w akcji edukacyjnej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tegoroczne ogólnoeuropejskie hasło - MULTIMODALNOŚĆ, slogan – PRZESIADAJ SIĘ I JEDŹ! Lokalnie wydarzenie koordynuje Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie pod hasłem  - Biblioteka na dwóch kółkach.  W programie m.in.: rowerowe i „ekologiczne” spotkania, warsztaty, pokazy, wystawy, prelekcje, dyskusje, pokazy. W niedzielę 16.09 VI Rajd Chrzanowskich Cyklistów organizowany przez Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, a zaraz po rajdzie Piknik „Biblioteka na dwóch kółkach”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.


WSZECHNICA CHRZANOWSKA: LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI - "Artystyczne ścieżki na ziemi chrzanowskiej"
2018-09-05

W dniu 21 września o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej  MBP w Chrzanowie odbędzie się kolejne spotkanie Wszechnicy Chrzanowskiej w specjalnym cyklu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI poświęconym 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania będą "Artystyczne ścieżki na ziemi chrzanowskiej",  o których opowie kustosz Muzeum w Chrzanowie - Anna Cieplińska - Jaglarz.


PROMOCJA KSIĄŻKI DR ILONY DWORAK – COUSIN "PODRÓŻ DO KRAINY CIENI"
2018-09-04

10 września 2018 roku o godz. 17:00 w Sali Marmurowej USC w Chrzanowie odbędzie się spotkanie promujące książkę „Podróż do Krainy Cieni”. Autorka -  dr Ilona Dworak – Couisin ma korzenie chrzanowskie, jej rodzice przed wojna mieszkali w secesyjnej kamienicy przy Al. Henryka 21, często odwiedza Chrzanów, jest przewodniczącą Towarzystwa Przyjaźni Izrael – Polska, napisała kilka książek, jest działaczką społeczną i publicystką promującą kulturę polską w Izraelu.


WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W BIBLIOTECE
2018-09-04

We wrześniu  w chrzanowskiej bibliotece  rusza nowy cykl warsztatowy dla młodzieży. Co miesiąc do biblioteki będzie zapraszany dziennikarz-praktyk, który przybliży uczestnikom warsztatów pracę w tym zawodzie lub inny gość związany z mediami. Pierwsze spotkanie – 24 września o 18:00 poprowadzi  Kuba Ociepa – fotograf, który pracował w Gazecie Wyborczej. Tematem spotkania będzie fotografia  prasowa.


 

 Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień