Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

WYSTAWA MAKIETA WĄSKOTOROWA. W RAMACH PROJEKTU „POCIĄG DO TRADYCJI”

RSS
Termin: 25 - 26 maja 2019
Godzina: 9:00
Miejsce: Biblioteka, Hol główny, ul. Broniewskiego 10C
Wstęp: Bezpłatny

Makiety i dioramy kolejowe firmy Instal Model Projekt Jarosław Ruszkowski.
Chrzanowska biblioteka zaprasza mieszkańców do obejrzenia makiety kolejowej wąskotorowej H0e, odwzorowującej typowo polskie klimaty starych kolejek wąskotorowych. Firma Instal Model Projekt prezentuje swoją wystawę w wielu miejscach i dla wielu instytucji np. muzeów, urzędów miast, gmin, szkół itp. W każdym z tych miejsc prezentacje cieszą się bardzo dużą popularnością i przyciągają mnóstwo zwiedzających. Dodatkową atrakcją wystawy będzie stoisko promocyjne firmy PIKO Polska, gdzie przedstawiciel będzie prowadził pokaz nowości na rok 2019. Dodatkowo na stoisku będzie wystawiona duża kolej ogrodowa w skali G gdzie najmłodsi i nie tylko będą mogli spróbować własnych sił w samodzielnym prowadzeniu pociągu. Łącznie makiety dysponują około 100 metrami bieżącymi torowiska firmy ROCO i TILLIG. Wyposażone w semafory kształtowe, rozjazdy z napędami sterowane z profesjonalnych pulpitów. Modele kolejowe sterowane są systemami cyfrowymi, wyposażone w dekodery emitujące dźwięki prawdziwych lokomotyw, zapowiedzi stacyjne itp. Prezentowany tabor na makietach odwzorowuje składy pociągów jakie jeździły w realnym świecie. W większości jest to tabor PKP ale również występują modele innych przewoźników. Tabor jaki prezentujemy pochodzi od przodujących producentów jak: PIKO, ROCO, TILLIG, BEMO, TRIX, FLEISHMAN. Podczas prezentacji mechanik prowadzący ruch na makietach opowiada o danym modelu, zasadach działania i zasilania modeli  oraz odpowiada na pytania od osób odwiedzających wystawę. Ekspozycja makiet jest wyposażona w tło z własnym oświetleniem oraz zasłony części technicznych i ogrodzenie wystawowe.
Organizatorem projektu „Pociąg do tradycji” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, partnerami są: Stowarzyszenie UTW w Chrzanowie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie.
Projekt „Pociąg do tradycji” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Koordynator: Ewelina Langer, kontakt: tel. 32/ 763 27 49, czytnaukowa@mbp.chrzanow.pl;

 

ZAPRASZAMY !!!Plakat

< powrót