Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

POCIĄG DO TRADYCJI – lekcje regionalne

RSS
Termin: 12 - 15 lutego 2019
Godzina:
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C oraz Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie, ul. Mickiewicza 13
Wstęp: -

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z  nauczycielami na lekcje regionalne, które będą organizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie oraz Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich. Uczestnictwo wymaga wcześniejszego umówienia grup. Tematyka lekcji obejmuje historię kolejnictwa na ziemi chrzanowskiej, historię Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Chrzanowie oraz zakłada zwiedzanie wystawy „Fablok – Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Chrzanowie” w Muzeum oraz praktyczne warsztaty z wykorzystaniem Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Regionalne lekcje plastyczno-techniczne poprowadzą również wolonariusze UTW w Chrzanowie w szkołach podstawowych.
Organizatorem projektu „Pociąg do tradycji” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, partnerami są: Stowarzyszenie UTW w Chrzanowie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie.
Projekt „Pociąg do tradycji” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Koordynator: Ewelina Langer
Kontakt: tel. 32/ 763 27 49, czytnaukowa@mbp.chrzanow.pl;

 

ZAPRASZAMY !!!


< powrót