Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

IV CHRZANOWSKI KOROWÓD ŚWIĘTYCH HOLY WINS

RSS
Termin: 28 października 2018
Godzina: 16:40
Miejsce: Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, parafia pw. św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Kościelec
Wstęp: Bezpłatny

Już po raz czwarty zamierzamy rozjaśnić nasze miasto-Chrzanów odwagą świętości. Zapraszamy wszystkich, a w szczególny sposób rodziny z dziećmi w wieku szkolnym do wzięcia udziału w "Chrzanowskim Korowodzie Świętych Holy Wins - Święty Zwycięża".
Tą inicjatywą zwracamy uwagę na piękne wzory życia świętych i błogosławionych, szczególnie tych wyniesionych na Ołtarze przez św. Jana Pawła II.
Przypadające jubileusze: 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 40-ta rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową inspirują hasło tegorocznego korowodu:
Z Janem Pawłem II na polskich drogach świętości.
Zachęcamy do zapoznania się z życiorysami świętych i błogosławionych Polaków ogłoszonych przez św. Jana Pawła II i przebrania się za wybrane postacie. W niedzielę 28 października rozpoczynamy programem słowno-muzycznym o godz. 16:40 i Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Następnie w barwnym korowodzie przejdziemy ulicami: Kusocińskiego, Broniewskiego, Krakowską, Szpitalną, Parkową, Dworską, Kościelną do parafii pw. św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Kościelec, gdzie otrzymamy błogosławieństwo relikwiami świętych i zatrzymamy się na wspólnym poczęstunku ze śpiewem.
Zapraszamy,   
ks. Paweł Filipiak, ks. Marek Mierzwa,
Komitet Organizacyjny Chrzanowskiego Korowodu Świętych

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!Plakat

< powrót