Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

GRA PLANSZOWA „BUDUJEMY SKANSEN - WERSJA RODZINNA ORAZ OD PODSZEWKI. KSIĄŻECZKA O STROJU KRAKOWSKIM – BEZPŁATNE MATERIAŁY W MUZEUM NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE I ZAMEK LIPOWIEC

RSS
Termin: 22 - 31 października 2018
Godzina:
Miejsce: Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, u. Podzamcze 1
Wstęp: -

Do końca października w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec można otrzymać bezpłatne materiały powstałe w związku z obchodzonym w 2018 roku jubileuszu 50-lecia Muzeum.
W ramach projektu „Budujemy skansen – wersja rodzinna”, dofinansowanego ze środków programu Patriotyzm Jutra Muzeum Historii Polski w Warszawie, we współpracy z uczniami z pobliskich szkół powstała gra planszowa inspirowana historią skansenu w Wygiełzowie. Podczas wspólnej zabawy gracze budują własne skanseny, a przy okazji dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury Krakowiaków zachodnich.
Dzięki darowiźnie Fundacji KGHM Polska Miedź, Muzeum wydało także książeczkę „Od podszewki” o kobiecym stroju krakowskim. Książeczka adresowana jest do dzieci i młodzieży, jednak ze względu na swoją oryginalną, a zarazem uniwersalną formę, może spotkać się z zainteresowaniem również innych grup wiekowych. Formuła publikacji ułatwia zapamiętanie nazewnictwa związanego ze strojem ludowym, a także w sposób atrakcyjny zapoznaje z wieloma ciekawostkami związanymi z kulturą Krakowiaków.
Efekty realizacji projektów dostępne są również w wersji elektronicznej na stronie internetowej Muzeum: mnpe.pl

 

ZAPRASZAMY !!!Plakat

< powrót