Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

PROJEKT MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK, czyli TRZYLATKI W BIBLIOTECE

RSS
Termin: 10 października 2018 - 30 czerwca 2019
Godzina:
Miejsce: Biblioteka, Oddział dla Dzieci, ul. Broniewskiego 10C
Wstęp: Bezpłatny

Chrzanowska biblioteka serdecznie zaprasza MAŁYCH CZYTELNIKÓW i ich Rodziców do udziału w ogólnopolskim projekcie MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Miłość do książek to prezent na całe życie, dlatego głównym celem kampanii jest to, by dzieci uznały bibliotekę za „swoje miejsce”, by stała się dla nich ważnym punktem na czytelniczej mapie dzieciństwa, by dzięki temu mogły stać się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Kilka wskazówek praktycznych:

·         - w projekcie biorą udział dzieci trzyletnie (ur. w roku 2016), które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki

·         - każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

·         - za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem Małego Czytelnika, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

·         - w Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

UWAGA! DZIECI Z ROCZNIKA 2015 zapisane do projektu w roku 2018, które w ubiegłym roku nie zdążyły skompletować 10 naklejek i odebrać dyplomu, KONTYNUUJĄ ZBIERANIE NAKLEJEK!

Program Mała książka – wielki człowiek realizowany jest zarówno w Oddziale dla Dzieci

(ul. Broniewskiego 10C), jak i we wszystkich filiach bibliotecznych.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

 

 


< powrót