Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

„ZAPOMNIANE RZEMIOSŁO” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

RSS
Termin: 16 września 2018
Godzina: 10:00
Miejsce: Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach, ul. Kijowska 2
Wstęp: Bezpłatny

Wydarzenie „Zapomniane rzemiosło” organizowane jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018. Impreza będzie doskonałą okazją do zaprezentowania wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulturowego regionu, zarówno materialnego jak i niematerialnego, wartości odziedziczonych po poprzednich pokoleniach, które są kluczem do zrozumienia własnej tożsamości.
Wydarzenie odbędzie się 16 września 2018 r. (w godzinach 10-17) w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach (ul. Kijowska 2). Na gości czekać będą warsztaty i pokazy rzemiosła ludowego (m.in. garncarskie, rzeźbiarskie, hafciarskie, bibułkarskie, koronka klockowa) oraz poczęstunek tradycyjnymi potrawami. Wszystkie przygotowane atrakcje są bezpłatne, a organizowane warsztaty poprowadzą miejscowi twórcy ludowi.
 Tematem przewodnim warsztatów jest Niepodległa – będzie można wyrzeźbić płaskorzeźbę z napisem „Kocham Cię Polsko”, wyhaftować flagę Polski oraz wykonać biało-czerwone kwiaty z bibuły.
Ponadto w ramach osobnej atrakcji udostępniona do zwiedzania zostanie Winnica Czak w Regulicach (ul. Brandyska 1).
 
Więcej informacji znajduje się na profilu społecznościowym Stowarzyszenia www.facebook.com/regulicesprin oraz na stronie http://edd.nid.pl/

 

ZAPRASZAMY ! Plakat

< powrót