Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

ULICZNY RAUT ZRÓWNOWAŻONY w ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU pod hasłem BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH !

RSS
Termin: 21 września 2018
Godzina: 10:00
Miejsce: Aleja Henryka (zamknięcie Alei Henryka z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu - 22.09)
Wstęp: Bezpłatny

Wielka ekologiczna akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu!
Na specjalnie zamkniętym dla ruchu drogowego, wydzielonym odcinku Alei Henryka, mieszkańców naszego miasta, tych starszych i tych młodszych zaprosimy do wspólnej, ekologicznej zabawy. Dla tych młodszych przygotowaliśmy extra eko-zajęcia plastyczne i  manualne.
W programie również  kreatywne warsztaty,  bookcrossing, zabawy edukacyjne np. gry na tabletach, pokazy ekologiczne, pokazy taneczne,  stoiska , kulinaria

(ETZT) Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - tydzień zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku odbywający się regularnie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu. W ramach kampanii poszczególne miasta przygotowują szereg atrakcji: wystawy, konkursy z nagrodami, happeningi. Punktem kulminacyjnym jest obchodzony co roku 22 września Europejski Dzień bez Samochodu, podczas którego tradycyjnie wyłączony z ruchu zostaje fragment infrastruktury drogowej danego miasta.  W tym roku  ETZT odbywa się pod hasłem MULTIMODALNOŚĆ. PRZESIADAJ SIĘ I JEDŹ! Koordynatorem lokalnym akcji edukacyjnej jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, która  pod hasłem BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH przygotowała szereg propozycji dla mieszkańców miasta i regionu m.in. rowerowe i „ekologiczne” spotkania, warsztaty, pokazy, wystawy, prelekcje,  dyskusje, pokaz.

 

UWAGA! 22.09.2016 -  EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. W tym dniu właściciele samochodów uprawnieni są do BEZPŁATNEGO PRZEJAZDU środkami transportu miejskiego organizowanego przez Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie (na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu tożsamości)

 

ZAPRASZAMY ! 

 


< powrót