Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

II WSPÓLNE PIECZENIE ZIEMNIAKÓW PO CABAŃSKU

RSS
Termin: 2 września 2018
Godzina: 16:00
Miejsce: Źródło Płazianki w Płazie, ul. Pocztowa 2
Wstęp: Bezpłatny
„II Wspólne pieczenie Ziemniaków po Cabańsku” to kontynuacja zapoczątkowanego w 2016 roku przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą był Irek Lipiec- autor strony Chrzanów Dawniej i Dziś, a organizatorkami Aleksandra Czucz i Małgorzata Zbroszczyk- mieszkanki Gminy Chrzanów.

Organizacja pieczonych to inicjatywa oddolna, której celem jest przede wszystkim integracja mieszkańców i miłośników ziemi chrzanowskiej, a przy okazji promocja regionu oraz naszej tradycyjnej potrawy.

Inicjatywę od początku wspiera i pomaga w jej realizacji Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, która m.in. udostępnia teren, na którym odbędzie się „wspólne pieczenie ziemniaków”. W tym roku organizacji pieczonych podjęli się sympatycy Chrzanowa (Aleksandra Czucz, Małgorzata Zbroszczyk, Irek Lipiec, Grzegorz Wesołowski) we współpracy ze Stowarzyszeniem „Za Piecem”.

Na czy polega wydarzenie? Uczestnicy sami według swojego przepisu przygotowują kociołki z ziemniakami oraz palenisko, a następnie biorą udział w pieczeniu. Chodzi o spotkanie, wymianę kontaktów, rozmowy o tradycji, Chrzanowie- jak było dawniej, a jak jest dziś.

Dlaczego impreza jest wyjątkowa?- bo jest oddolna, podjęta przez grupę ludzi, którzy są sympatykami ziemi chrzanowskiej, a jej celem jest integracja społeczeństwa oraz promocja regionu jednocześnie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić swój udział oraz przygotować swój własny garnek pieczonych.

Informacji o „II Wspólnym Pieczeniu Ziemniaków po Cabańsku” udziela Aleksandra Czucz (telefon kontaktowy 880-162-637 aczucz@wp.pl)

 

ZAPRASZAMY ! Plakat

< powrót