Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

DROGA DO…Wystawa prac Stowarzyszenia Twórców Kultury In Gremio

RSS
Termin: 10 lipca - 30 września 2018
Godzina:
Miejsce: Biblioteka, Filia w Płazie, ul. Pocztowa 2
Wstęp: Bezpłatny

Wystawa czynna  od 10.07 – 30.09

Stowarzyszenie Twórców Kultury In Gremio z siedzibą w Chrzanowie oficjalną działalność rozpoczęło w kwietniu 2006 r. po zarejestrowaniu w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Początki Stowarzyszenia łączą się z grupą twórców nieprofesjonalnych działającą przez 25 lat przy Muzeum w Chrzanowie, prowadzoną przez kustosz Wiktorię Hadyś. Stowarzyszenie zrzesza osoby reprezentujące różne grupy wiekowe i zawodowe, posiadające zróżnicowane doświadczenie artystyczne i posługujące się odmiennymi formami twórczymi i rozmaitymi technikami. Mieszkają i tworzą głównie na ziemi chrzanowskiej, ale także poza nią m.in. w Chełmku, Tychach, Jaworznie.
Celami Stowarzyszenia są : integracja lokalnej społeczności, wspieranie twórczości nieprofesjonalnej, promocja ludzi utalentowanych, wychowanie przez kontakt z kulturą i sztuką, propagowanie sztuki wśród różnych grup -społecznych, podnoszenie świadomości kulturalnej, promocja regionalnej sztuki i kultury.

Spadkobiercy twórczej grupy istniejącej wiele lat przy muzeum w Chrzanowie i nowi członkowie spotkali się na zebraniu członków - założycieli  w Skansenie w Wygiełzowie na pierwszym plenerze w 2006r.. W tym też roku wydany został  katalog prezentujący członków STK. Pierwsza wystawa była zorganizowana w Muzeum Urbańczyka w Chrzanowie, druga w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Od lipca 2008r. STK organizuje plenery dofinansowane przez Gminę Chrzanów . Corocznie organizowane są plenery malarskie, warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdy poznawczo-twórcze dla członków . Swoją twórczość członkowie  zaprezentowali nawet za granicą - w Ivanofrankovsku na Ukrainie w ramach "Karpackiego pleneru", na który zostaliśmy zaproszeni jako stowarzyszenie z miasta partnerskiego.

 

ZAPRASZAMY ! 


< powrót