Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

RETROSPEKTYWNA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI PROF. JANA SIEKA – PORTRET RZEŹBIARZA

RSS
Termin: 2 - 31 stycznia 2018
Godzina:
Miejsce: MOKSiR, Galeria na Styku, ul. Broniewskiego 4
Wstęp: Bezpłatny

Słowo o autorze wystawy :
 Jan Siek urodził się  w Nisku w 1936 roku. Ukończył Liceum Plastyczne w Jarosławiu oraz studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem   uzyskał w pracowni prof. Wandy Ślędzińskiej w roku 1962. Od roku 1963 związany był z pracą pedagogiczną na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Jacka Pugeta. Po jego przejściu na emeryturę prowadził Pracownię Rzeźby prof. Hajdeckiego a później również  Pracownię Rzeźby na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego praca twórcza obejmuje rzeźbę monumentalną i kameralną, za którą był uhonorowany wieloma nagrodami. Jest człowiekiem absolutnie oddanym rzeźbie, widać to we wszystkich rzeźbach jakie wyszły spod jego ręki.
 
 "Już na początku swojej drogi zawodowej będąc w Liceum Plastycznym w Jarosławiu a później na ASP w Krakowie, spędzał wiele godzin doskonaląc rysunek. Był wnikliwym obserwatorem życia a sprawne szkicowanie pozwoliło mu uchwycić charakter ludzi i ich  reakcje w  różnych sytuacjach. To  bardzo pomagało mu w kreowaniu rzeźb i projektów rzeźbiarskich.
Wykonanie rzeźby zawsze poprzedzało wiele szkiców, które były wnikliwym poszukiwaniem  formy i kompozycji. Jan Siek  realizując rzeźby używał różnych materiałów i technik. Znając dobrze ich charakter i właściwości potrafił sprawić iż metal wydawał się zwiewnym jedwabiem a kamień tętniącym życiem ciałem."

Prof. Wincenty Kućma

 

 ZAPRASZAMY !

 

 

 

 

 

 Plakat

< powrót