Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

CYPRIAN HOŁOWNIA - FOTOGRAFIA, GRAFIKA, RYSUNEK, MALARSTWO

RSS
Termin: 9 czerwca - 31 sierpnia 2017
Godzina: -
Miejsce: MOKSIR, Galeria "Na Piętrze", ul. Broniewskiego 4
Wstęp: bezpłatny

Wystawa malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii.

 

Cyprian Hołownia - artysta obecnie mieszka w Krakowie, jego ulubione techniki tworzenia to grafika warsztatowa jak i cyfrowa, fotografia cyfrowa, rysunek i malarstwo. W swoich artystycznych projektach łączy techniki aby uzyskać obiektywny obraz otaczającej nas rzeczywistości i zjawisk, które wpływają na nią, a których świadomości nie mamy. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, następnie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - Wydział Sztuki, kierunek grafika. W 2015 roku uzyskał tytuł Magistra Sztuk Pięknych. Laureat kilku ogólnopolskich konkursów plastycznych.

 

Spektrum - to zbiór dzieł artysty, w którym przedstawia nam swój warsztat.
Jest to sztuka nietuzinkowa, poruszająca wiele wizji oraz treści, jakie ma do przekazania, a prezentowane dzieła są przekrojem jego twórczości. Dzieła Hołowni ukazują nam także jego główną wizytówkę, czyli eksperymentalizm. W swych pracach nie stroni od mieszania mediów, sięgając także po te nietypowe. Przekrój twórczości artysty to dobra lekcja ewolucji, do jakiej dąży większość twórców, mających na uwadze fakt, że sztuka nie lubi ograniczeń.

Źródło tekstu i grafiki : http://www.moksir.chrzanow.pl/ 

 

ZAPRASZAMY ! Plakat

< powrót