Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

WYSTAWA: WSZYSTKO JEST PIĘKNE, WYSTARCZY TYLKO UMIEĆ DOBRZE SPOJRZEĆ

RSS
Termin: 9 maja - 23 czerwca 2017
Godzina: -
Miejsce: Biblioteka, Galeria wystawowa, ul. Broniewskiego 10C
Wstęp: bezpłatny

Pierwszym prowadzącym zajęcia plastyczne na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chrzanowie był Adam Pociecha, artysta, twórca wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw, nauczyciel akademicki. Obecnie, od 2009 r., w arkana malarstwa grupę słuchaczy UTW wprowadza Mariusz Kubacki, artysta plastyk posiadający bogate doświadczenie pedagogiczne, autor blisko stu ogólnopolskich i międzynarodowych wystaw plastycznych.
Dotychczasowa działalność grupy, której członkowie, zgłębiając tajemnice malarstwa, rozwijają talenty, indywidualne cechy i uzdolnienia, to m.in.: Chrzanowska Wiosna Artystyczna, wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, plenery malarskie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Orawce, Wygiełzowie i w Kozim Brodzie.

Tekst w oparciu o książkę:
10 lat UTW w Chrzanowie, czyli na co stać studencką brać.
Red. A. Rybińska-Dusza.

Już po raz kolejny z dumą prezentujemy w murach biblioteki twórczość grupy plastycznej UTW w Chrzanowie. Ekspozycja, której tytułem są słowa Camille Pissarro „Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć”, wpisując się w szeroką współpracę naszych instytucji, niewątpliwie wzbogaca i ubarwia krajobraz kulturowy i artystyczny naszego regionu. Swoją twórczością dzielą się: Teresa Brzózka, Wanda Chmielowska, Janina Kijanka, Maria Kolanko, Wiesława Molik – Bąk, Elżbieta Ochmańska, Lucyna Ostrowska, Ewa Palka, Zofia Urban oraz Krzysztof Wilk.

 

ZAPRASZAMY ! Plakat

< powrót