Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wieczór filmowo-muzyczny:The Trepp: Dziedzictwo

RSS
Termin: 10 grudnia 2016
Godzina: 19:30
Miejsce: Kino SZTUKA, ul. Broniewskiego 4
Wstęp: bezpłatny/ilość miejsc ograniczona
10 grudnia o godz. 19:30 zapraszamy do kina Sztuka na premierowy pokaz filmu dokumentalnego "The Trepp: Dziedzictwo". W ramach znanego już cyklu "Wieczorów filmowo-muzycznych" tym razem widzowie obejrzą materiał o lokalnej legendzie punk rocka, czyli zespole The Trepp. Wstęp bezpłatny.
 
 

reżyseria: Konrad Wicher
czas trwania: 69 min.
gatunek:  dokument/muzyczny
prod. Polska, od 15 lat


Teaser 1 - zobacz
Teaser 2 - zobacz

 

 

Nietypowi punkowcy.  Z irokezem w sercu, antytotalitaryzmem w duszy i szczerym prostym przekazem na sztandarach. Nadciągają Oni. The Trepp! Zespół, który w 2016 roku świętuje trzydziestą rocznicę urodzin. Aktywni muzycznie - w latach 1986-1992 oraz od 2008 roku do dziś.  Nigdy nie pchali się na świecznik, choć dzielili scenę z takimi punkowymi zespołami jak Ga Ga Zielone Żabki, Moskwa, Deuter, Sexbomba, Inkwizycja, The Analogs, Farben Lehre czy bluesmanami z USA - Dudley Taft. Uczestnicy kultowej trasy Punk Not Zgred Fest oraz takich festiwali jak Cieszanów Rock Festiwal. Rock na Bagnie czy Rock nad Sanem, WOŚP oraz wielu koncertów w Chrzanowie i okolicach.

 

Ich historia w jednym dokumencie. Szczera, wciągająca, niepozostawiająca złudzeń. Indywidualiści kroczący własną ścieżką.  „The Trepp: Dziedzictwo" to mnóstwo archiwaliów, koncertów, intrygujących wspomnień zaczynających się w czasach PRL-u i kończących się dziś przededniu jubileuszowego koncertu 13 grudnia 2016 roku w chrzanowskiej Starej Kotłowni. Historia częstych zmian składu, rozpadu w 1992 rok aż wreszcie reaktywacji 16 lat później.

 

The Trepp zawsze byli antytotalitarni. Takie numery jak „Armia Zdradziecka" czy „Czerwony Raj" są tego najlepszym przykładem. Prawdziwym hitem koncertów jest kawałek „Jagódki", bez którego żaden występ zespołu nie może się odbyć.

 

W skład zespołu wchodzą wokalista i założyciel kapeli - Marcin „Cimpel" Kurnik, gitarzysta Sławomir „Ojciec" Gruca, perkusista Eryk „Młody" Gruca oraz basista Piotr „Walczas" Walczyk.

 

Projekt plakatu: Grzegorz Lubas


Plakat

< powrót