Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

SYLWESTER POD GWIAZDAMI

RSS
Termin: 31 grudnia 2016
Godzina: 21:00
Miejsce: Kina SZTURA, ul. Broniewskiego 4, Rynek w Chrzanowie
Wstęp: -
Hity kinowe i król czardasza. Znakomite filmy, koncert muzyki romskiej oraz widowisko laserowe. Chrzanowski MOKSiR ma kilka propozycji na spędzenie wyjątkowej, ostatniej nocy 2016 roku.Dom kultury wraca do swej dawnej tradycji witania Nowego Roku w plenerze i zaprasza mieszkańców na Sylwestra pod Gwiazdami. Na scenie w rynku o godz. 22.00 rozpocznie się koncert muzyki romskiej Gypsy Show. W zespole wystąpi Miklosz Deki Czureja nazywany Królem Czardasza, romski wirtuoz skrzypiec, także aranżer i kompozytor. Wywodzi się z rodu romskich artystów, którzy przybyli do Polski z Węgier pod koniec XIX wieku. Karierę rozpoczął jako nastoletni skrzypek w Cygańskim Zespole Pieśni i Tańca Roma w Poznaniu na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Z zespołem tym koncertował w wielu miejscach na całym świecie. W latach 80. zaczął karierę solową, która trwa do dziś. Współpracował m.in. z Sandorem Lakatoszem, warszawskim Teatrem Studio Buffo i Michałem Urbaniakiem. Z tym ostatnim artystą stoczył nawet muzyczny pojedynek na skrzypcową improwizację. Wspaniała taneczna muzyka to gwarancja udanego pożegnania kończącego się 2016 roku. Tym bardziej, że w sylwestrową noc na rynku publiczność może się spodziewać się także innych niespodzianek - konkursów, a przede wszystkim - po raz pierwszy w Chrzanowie - wyjątkowego, świetlnego widowiska laserowego na kwadrans przed północą.
 
Tych, którzy od imprez plenerowych wolą X Muzę, z pewnością ucieszy zapowiedź Sylwestrowej Noc Filmowej w kinie Sztuka. Rozpocznie się ona o godz. 21.00 znakomitym filmem w reżyserii Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych". To historia oparta na faktach. Opowiada o pewnym amerykańskim sanitariuszu, który podczas krwawej bitwy o Okinawę odmówił z powodów moralnych noszenia broni i zabijania. Film, będący zarazem widowiskiem batalistycznym, romansem, dramatem, a także opowieścią o męskiej przyjaźni, zbiera świetne recenzje. Dość powiedzieć, że dzieło Gibsona otrzymało już kilkanaście nominacji do nagród.
 
 
Drugi z proponowanych na sylwestrową noc filmów to prawdziwa gratka dla koneserów musicali. Kino Sztuka szykuje przedpremierowy pokaz filmu „La La Land" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. „La La Land", czyli nowy film twórcy „Whiplash", jest brawurowym musicalem, nawiązującym do złotej ery Hollywood. Recenzje przedpremierowe filmy brzmią entuzjastycznie i nad wyraz zgodnie: „film, który zachwyca", „arcydzieło, w którym można się zakochać po same uszy", „magiczny klimat i słodycz obrazu".
 
 
Podczas nocy fiilmowej MOKSiR oczywiście zaprosi widzów na lampkę szampana, by uroczyście przywitać nadejście Nowego 2017 Roku.

< powrót