Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

CHRZANÓW USTANAWIA REKORD POLSKI W NAJWIĘKSZEJ LICZBIE OSÓB Z FIGURKAMI MIKOŁAJA

RSS
Termin: 6 grudnia 2016
Godzina: 12:00
Miejsce: Rynek w Chrzanowie
Wstęp: Wolny

W dniu św. Mikołaja Chrzanów podejmie próbę ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób z figurkami Mikołaja. Rekord odbędzie na rynku o godz. 12.00.

 

Św. Mikołaj jest patronem Chrzanowa od 2007 roku. Pod wezwaniem św. biskupa z Mirry jest też najstarszy kościół parafialny w Chrzanowie, który odegrał bardzo istotną rolę w dziejach miasta na przestrzeni stuleci. Była to jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń dla mieszkańców Chrzanowa i ziemi chrzanowskiej już od początku jej powstania. Kościół wybudowano jeszcze przed 1325 r., jako gotycką budowlę. Do dzisiaj stoi w centrum miasta jako jeden z jego najpiękniejszych i najstarszych zabytków. Próba ustanowienia rekordu ma na celu odświeżenie tak wspaniałej tradycji dnia św. Mikołaja, przybliżenie jego postaci mieszkańcom i przypomnienie, że postać św. Mikołaja kojarzy się z dobrocią, obdarowaniem i troską o człowieka. Ma też być wielkim wydarzeniem otwierającym miesięczny Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy w mieście. Przypomnijmy, że w 2012 roku w Chrzanowie ustanowiono rekord w największej liczbie osób w czapkach mikołajowych na głowie. Na Placu Tysiąclecia uczestniczyło wówczas w tym niesamowitym wydarzeniu 1971 osób. Tym razem chrzanowianie będą  ustanawiać rekord Polski w największej liczbie osób z figurkami Mikołaja wykonanymi z dowolnego surowca. Wydarzenie ocenią kontrolerzy Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Polskie Rekordy i Osobliwości. MOKSiR zaprasza do udziału w zabawie. Wystarczy zabrać ze sobą figurki Mikołaja wykonane z dowolnego surowca np. ceramiczne, drewniane, pluszowe, czekoladowe i przyjść na chrzanowski rynek.
 

 

Zakończenie: 13:00

 

ZAPRASZAMY ! Plakat

< powrót