Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

WSZECHNICA CHRZANOWSKA: HISTORIA KOLEI NA ZIEMI CHRZANOWSKIEJ

RSS
Termin: 4 listopada 2016
Godzina: 17:00
Miejsce: Biblioteka, Sala konferencyjna, ul. Broniewskiego 10C
Wstęp: Wolny

Grupa „Stacja Chrzanów” – jesteśmy gronem pasjonatów z Ziemi Chrzanowskiej, któremu nie jest obojętna historia kolejnictwa, z którym miasto Chrzanów jest związane nierozerwalnie. Naszym celem jest ratowanie szeroko pojętych zabytków kolejnictwa. W naszych zbiorach znajduje się wiele starych rozkładów jazdy, dokumentów stacyjnych, biletów, czy też zabytkowych lamp kolejowych. Zależy nam na przypominaniu bogatej przeszłości kolejnictwa na terenie Małopolski Zachodniej, ale także na promowaniu współczesnej kolei jako najbezpieczniejszego środka transportu lądowego.

 

 Jesteśmy młodą grupą działającą od września 2016 roku, jednak wyraźnie zaznaczyliśmy już swoją obecność: prezentowaliśmy nasze zbiory na imprezie „Ziemniaczysko”, współtworzyliśmy Chrzanowski Spacerownik „Szlakiem Kolei”, zorganizowaliśmy obchody 160-lecia Kolei w Chrzanowie, a teraz pragniemy przemówić podczas Wszechnicy Chrzanowskiej.
Dla wszystkich osób, którym historia Chrzanowa nie jest obojętną – obecność na naszym wykładzie zdaje się być obowiązkowa.
 

 

Prelegent: Krzysztof Brandys 

 

Zakończenie: 18:30

 

ZAPRASZAMY !!!Plakat

< powrót