Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

ZNOWU WSZYSTKO GRA - DNI CHRZANOWA 2022 !

RSS
Termin: 27 - 29 maja 2022
Godzina:
Miejsce: Plac 1000-Lecia w Chrzanowie
Wstęp: Bezpłatny

Tegoroczne święto miasta

ma zupełnie inną formułę

niż dotychczas. Zamiast trzydniowej imprezy cykl wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

Ciepłe miesiące polskiego kalendarza spędzimy w Chrzanowie przy dźwiękach muzyki, a wszystko za sprawą plenerowych koncertów, które odbędą się na Placu 1000-Lecia, na pasażu za domem kultury oraz

w Parku w Kościelcu.

Będzie też wesołe miasteczko, zlot food trucków oraz specjalna strefa bajkowa.

 
Różnorodność gwarantowana!

Wstęp bezpłatny.

W razie złej pogody lipcowe koncerty planowane na pasażu za MOKSiR mogą zostać przeniesione do klubu Stara Kotłownia - MOKSiR, ul. Broniewskiego 4, gdzie obowiązywać będzie limit miejsc.

 

ZNOWU WSZYSTKO GRA:

 
27-29.05.2022 zlot food trucków

+ wesołe miasteczko


28.05.2022, godz. 15:00-18:30 – strefa bajkowa [Plac 1000-Lecia w Chrzanowie]


28.05.2022, godz. 18:30 DJ DAMIAN LIKUS [Plac 1000-Lecia w Chrzanowie]28.05.2022, godz. 20:30 DJ GROMEE [Plac 1000-Lecia w Chrzanowie]2.07.2022, godz. 19:00 ALBANO, HIDI (rap) [Letnia Scena Kulturalna, pasaż za MOKSiR]

 

16.07.2022, godz. 19:00 KRIVA DRINA, OREADA (folk) [Letnia Scena Kulturalna, pasaż za MOKSiR]


11.09.2022, godz.18:00 PRESLEY & SINATRA – koncert w wykonaniu tenora Mirosława Niewiadomskiego [Park w Kościelcu w Chrzanowie].

 

DJ Damian Likus – to DJ i producent muzyczny, tworzący muzykę elektroniczną i pop.

Jest autorem remixów utworów artystów takich, jak Clean Bandit, Zedd, Bokka czy Justice Carradine.

Był uczestnikiem kursów „Latem Zagrane”, organizowanych przez Adama Sztabę, na których

w koncercie finałowym miał okazję dyrygować orkiestrą podczas wykonania utworu „Feel You”,

z nadchodzącej płyty. W 2017 roku wydał swój pierwszy singiel „Over Now”. W swoich setach stara się wzbudzić w słuchaczach pozytywne emocje. Setki zagranych imprez sprawiły, że wypracował swój własny, oryginalny styl, charakteryzujący się zarazem lekkością, melodyjnością, jak i mocnym uderzeniem.


DJ GROMEE – producent muzyczny i DJ tworzący głównie muzykę dance, pop, house i EDM.

Uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ i Producentów Muzycznych w Polsce.

Od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewało wielu wybitnych artystów. Muzyczna kariera artysty nabrała tempa w 2015 roku, gdy Gromee wydał swój singiel zatytułowany „Follow You”.


HIDI – prekursor hiphopu na Ziemi Chrzanowskiej. Pierwsze nagrania tworzył już w 91 roku, a od 93 regularnie grał w różnych składach. Najpierw Delirium Tremens, potem Śfider Anyy, Podziemie BMS, DJ TerazPolska, Full Contact, Projekt Skandal oraz solowo jako Hid lub Hidi. W czasie przygody z muzyką zainteresował się produkcją filmową, która wkrótce stała się jego głównym zajęciem. Wyreżyserował blisko 50 teledysków, a zadebiutował teledyskiem roku VIVA 2002 – Paktofonika “Chwile Ulotne”, ma też na koncie montaż ponad 1000 reklam, kilku filmów dokumentalnych, programów TV, koncertów

i wiele innych, był np. supervisorem od efektów specjalnych w filmie “Róża” Wojciecha Smarzowskiego. Nadal pracuje jako producent i reżyser, a muzykę traktuje jako hobby. Obecny album pt. “Positive Flow” to podsumowanie ostatnich 3 lat jego twórczości. Płyta jest utrzymana w pozytywnym klimacie

z kilkoma wyjątkami.


ALBANO – chrzanowski raper i beatboxer, członek zespołu “Właśnie nie wiem”. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2014 r. Obraca się głównie w oldschoolowych klimatach. W swoich tekstach stawia na prostotę oraz łatwy w odbiorze przekaz. W 2022 roku wydał EP-kę „Rapidalnie” zawiera 7 utworów w całości zrealizowanych w Alias Studio. Podczas koncertu będziecie mieli okazje zapoznać się z materiałem z tejże właśnie płyty.


OREADA
– to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody. Podczas muzycznych wypraw OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte.
Grupa prezentuje FolkOFF. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową

i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał ponad 90 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival 2018, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej czy w Studiu Koncertowym im. H. Debicha w Łodzi.

OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, zwycięzca SOUNDEDIT SPOTLIGHT 2019, Konkursu „PIOSENKARNIA” 2017 czy Festiwalu „YAPA” 2017, a także zdobywca wyróżnienia Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
W skrócie – OREADA przyjeżdża ze wsi i po prostu robi muzykę!


KRIVA DRINA – ich muzyka oddaje różne odcienie słowiańskiej duszy. Karpacką melancholię łączą

z gorącymi brzmieniami południa, a nieparzyste rytmy z rakiją. Zespół inspiruje m.in. tradycyjna pieśń serbska, bośniacki sevdah i bałkański wielogłos.


MIROSŁAW NIEWIADOMSKI
– PRESLEY & SINATRA – obaj tak różni, a tak samo fascynujący… Jeden był śpiewającym kelnerem, a drugi podobno porzucił karierę wojskową z powodu ukochanej. Ich głosy – o charakterystycznej, ciepłej barwie – stały się symbolami muzyki rozrywkowej XX wieku.
Frank Sinatra i Elvis Presley śpiewali o własnej drodze w życiu („My Way”) i o miłości („Love Me Tender”). To zawsze była nieprosta droga, na której u początków kariery słyszeli, że nie mają głosu

i nie nadają się do świata muzyki. Co do miłości – otaczały ich piękne kobiety (J. Garland, A. Gardner,

M. Farrow, P. Presley).
Tamtą atmosferę lat 50. i 60. Mirosław Niewiadomskim postara się wskrzesić, przenosząc słuchaczy

do świata, gdzie nieznajomi w nocy („Strangers in the Night”) upajają się wyzwoloną melodią („Unchained Melody”).

 

W razie złej pogody lipcowe koncerty planowane na pasażu za MOKSiR mogą zostać przeniesione do klubu Stara Kotłownia – MOKSiR, ul. Broniewskiego 4, gdzie obowiązywać będzie limit miejsc.


Szczegóły: https://www.moksir.chrzanow.pl/Plakat

< powrót