Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

DWOJE NA HUŚTAWCE- SPEKTAKL TEATRALNY

RSS
Termin: 18 września 2021
Godzina: 17:00
Miejsce: MOKSiR, Sala teatralna, ul. Broniewskiego 4
Wstęp: 90 - 100 zł

Najciekawsze tytuły, świetni aktorzy, znakomite realizacje z całej Polski!

 

  • Odsłona pierwsza to „Dwoje na huśtawce” Gibsona w gwiazdorskiej obsadzie – Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Spektakl odbędzie się 17 kwietnia 2021 roku o godz. 17:00 w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie.
  • Bilety do kupienia w Informacji MOKSiR czynnej w godzinach pracy kasy kina Sztuka oraz przez internet (kup bilet – kliknij). Spektakl w ramach nowego cyklu PORUSZENIA TEATRALNE.
  • Zakupione bilety zachowują ważność.
  • Informacja: tel.: (32) 623 30 86 w. 35

 

“Dwoje na huśtawce” Teatru Gudejko z Warszawy, to romantyczna, zabawna, a jednocześnie przejmująca historia dwójki nieznajomych – Gizeli Moscy i Jurka Rajskiego, którzy trafili na siebie w przełomowych momentach swojego życia. Nawet ci, którzy nie czytali sztuki ani nie widzieli spektakli z Kępińską i Cybulskim albo Jandą i Machalicą, amerykańskiego filmu czy którejś z polskich adaptacji telewizyjnych, domyślą się co to za historia. Dziewczyna, chłopak i uczucie. Jeżeli ktoś z nas nie był jeszcze na takiej huśtawce, to z pewnością będzie. Raz szczerość, raz kłamstwo. Raz miłość , raz nienawiść. Raz niewypowiedziane szczęście, a raz głęboki smutek. Od wspólnych oddechów do całkowitego braku zrozumienia jest tylko jeden mały krok, a za chwilę znów euforia! Raz wesoło, dwa – ból brzucha ze śmiechu. Oglądając z boku, jest to bardzo śmieszne. Zwłaszcza, gdy obserwatorem jest William Gibson, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru dramaturg amerykański. Bohaterami sztuki jest dwoje trzydziestolatków pochodzących z różnych środowisk, różnych miast, mających za sobą małżeństwa i romanse. W naszym przedstawieniu wcielają się w nich Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Co wyniknie z takiego spotkania? Wielka miłość, czy banalne rozczarowanie? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym przedstawieniu. A my sami, trochę mądrzejsi, w dalszym ciągu pozostaniemy na naszych huśtawkach. William Gibson napisał kilka sztuk teatralnych. Dwie z nich zostały sfilmowane ze znakomitymi aktorami. W „Dwoje na huśtawce” zagrali Shirley MacLain i Robert Mitchum, a za role w „Cudotwórczyni” Anne Bancroft oraz Patty Duke otrzymały Oscary. „Cudotwórczyni” przyniosła autorowi prestiżową nagrodę Tony Award for Best Play. Obsada: Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski Autor: William Gibson Przekład: Małgorzata Semil, Karol Jakubowicz Reżyseria: Jerzy Gudejko Scenografia: Wojciech Stefaniak Kostiumy: Grażyna Gudejko W Polsce „Dwoje na huśtawce” reżyserowali miedzy innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski i Radosław Piwowarski.

 

ZAPRASZAMY !!!

 Plakat

< powrót